CIQ

CIQ - Termointeligentna farba lateksowa wewnętrzna

ZATRZYMUJE CIEPŁO W ZIMIE, OGRANICZA NAGRZEWANIE W LECIE

CIQ to zaawansowana technologicznie FARBA TERMOINTELIGENTNA  wysokiej jakości o właściwościach termoizolacyjnych. Dzięki zastosowaniu nowego systemu mikrosfer farba CIQ ma bardzo wysokie zdolności odbijania promieniowania cieplnego - zatrzymuje ciepło zimą i ogranicza nagrzewanie pomieszczenia latem.

CIQ FARBA TERMOINTELIGENTNA doskonale kryje i tworzy na ścianach i sufitach wyjątkowo trwałe powłoki o przedłużonej żywotności, odporne na wielokrotne mycie i zmywanie oraz na grzyby i pleśń. Bardzo łatwo rozprowadza się na ścianie, a pomalowana nią powierzchnia jest przyjemna i ciepła w dotyku. Jest również bardzo elastyczna, dzięki czemu ogranicza powstawanie rys i pęknięć.

Sprawdź szczegóły o farbie lateksowej CIQ.

 


  • Kolor: biała
  • Wykończenie: matowe
  • Wydajność: 7-10 m2/l
  • Czas schnięcia: 2 godziny

termoizolacyjna
łatwo zmywalna
nie blaknie

energooszczędna i lekka

odporna na grzyby i pleśnie
doskonale kryje

TRANSPORT I PRZECHOWYWANIE
Temperatura transportu i przechowywania 5-30 °C.
Przechowywać w suchych pomieszczeniach


POJEMNOŚĆ: 2,5l i 5l
Producent: Polifarb Kalisz S.A.
ul. Dobrzecka 64
62-800 Kalisz
tel. + 48 62 766 02 30


SPOSÓB UŻYCIA
Powierzchnia, która zamierzamy pomalować powinna być: sucha, bez spękań i nierówności, oczyszczone z kurzu i brudu, wolne od tłuszczu. Stare, słabo związane  powłoki farb, należy dokładnie usunąć, natomiast powierzchnie malowane farbami emulsyjnymi umyć wodą  z dodatkiem detergentów. Podłoża o dużej nasiąkliwości i chłonności należy odpowiednio zagruntować. Świeże tynki cementowe i cementowo – wapienne wymagają 3-4 tygodniowego sezonowania.

Przed użyciem należy dokładnie wymieszać farbę. Malować co najmniej dwukrotnie za pomocą wałka lub pędzla przeznaczonego do farb emulsyjnych. Kolejne warstwy farby nanosić po upływie minimum 2 godzin od poprzedniego malowania. Temperatura w malowanym pomieszczeniu powinna wynosić min 15°C.

Farbę białą można barwić przy użyciu dostępnych pigmentów do barwienia farb emulsyjnych. Gdy chce się uzyskać intensywny kolor,  należy zastosować CIQ FARBA TERMOINTELIGENTNA – baza do barwienia. Kolory farb CIQ można ze sobą mieszać w celu uzyskania barw pośrednich.

Narzędzia należy umyć wodą bezpośrednio po malowaniu.
Powłoka farby nabiera ostatecznych właściwości po 14 dniach.