Inteligentne farby stają się coraz bardziej popularne

Inteligentne farby stają się coraz bardziej popularne

Nowe technologie stają się coraz szerzej dostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Przestają nas dziwić komputery powszechnie używane w celu automatyzacji do tej pory ręcznie obsługiwanych procesów, czy zastosowanie alternatywnych źródeł energii. Coraz większą wagę przywiązujemy także do technologii użytych do konstruowania budynków mieszkalnych. Nic więc w tym dziwnego, że także od farb używanych na elewacji i we wnętrzach oczekujemy czegoś więcej, niż tylko krycia 
i odpowiadającego nam koloru.

Zapotrzebowanie na nowe technologie w branży farbiarskiej znacznie wzrosło w ostatnich czasach. Możemy spodziewać się zastosowania coraz to bardziej skomplikowanych rozwiązań. Farby zmywalne i plamoodporne są już standardem na naszym rynku, jednak producenci zaczęli proponować nam o wiele bardziej zaawansowane produkty, które docelowo mają ułatwiać życie.

Farby antymikrobowe
Są to farby zapobiegające rozmnażaniu się grzybów i bakterii, szczególnie polecane do pomieszczeń o dużym zawilgoceniu, m.in. jeśli produkuje się w nich żywność, a także do pomieszczeń szpitalnych. 

Farby fotokatalityczne
To farby odporne na mycie i czynniki atmosferyczne. Zastosowane na elewacji budynków ułatwiają samoczyszczenie powierzchni, spowodowane przez opady. Dzięki temu nie musimy ręcznie zmywać ścian.

Farby zabezpieczające przed promieniowaniem i falami radiowymi
Farba chroniąca przed promieniowaniem może zabezpieczyć nas w przypadku bliskiej obecności stacji nadawczych, anten, czy trakcji. Przy odpowiedniej odporności na fale może stworzyć w pomieszczeniu klatkę Faradaya, mającą zastosowanie w przypadku pomieszczeń stanowiących zabezpieczenie lub w przypadku teatrów czy kin.

Farba termointeligentna
To NOWOŚĆ, którą właśnie wprowadziliśmy na rynek. W farbie CIQ zastosowano nowoczesny system mikrosfer, który zapewnia doskonałe odbicie promieniowania cieplnego. Latem farba CIQ zatrzymuje przenikanie gorącego powietrza przez ściany do wnętrza pomieszczeń, zapewniając komfortowy chłód. Dzięki temu zaoszczędzisz na kosztach związanych z klimatyzacją. Zimą farba CIQ  zatrzyma ciepło w środku budynku. Dzięki temu Twoje rachunki za ogrzewanie zdecydowanie się obniżą.

CIQ to farba przyjazna zdrowiu i środowisku. Jest wyrobem ekologicznym, a dzięki swoim dodatkowym właściwościom oszczędza energię potrzebną do grzania lub chłodzenia domu. CIQ poprawia komfort Twojego życia. Dba o Twój portfel i ekosystem.